با حضور مسوولان دانشگاهی و جمع کثیری از بازنشستگان دانشگاه:کانون مهر بازنشستگان دانشگاه مازندران راه اندازی شد مسول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ماندران در پنجمین دور نشست هیات رییسه دانشگاه با اعضای هیات علمی در دانشکده علوم انسانی: رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم و پرشکوه بسیجیان در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم توسط هیات مذهبی محبان الحسین دانشگاه مازندران سیزدهمین جلسه اساتید روحانی عضو هیات علمی دانشگاه مازندران در پی عملیات ترویستی اهواز صادر شد:بیانیه‌ هیات رییسه دانشگاه مازندران پیام رهبر معظم انقلاب در پی حادثه تروریستی در اهواز:دستگاه‌های مسؤول دنباله جنایتکاران را تعقیب و به پنجه قضایی بسپارند برگزاری کارگاه دانش افزایی اعضای هیئت علمی سومین دوره هم اندیشی کارمندان دانشگاه مازندران

نانوفناوری و آب زمزم

یک دانشمند ژاپنی اعلام کر د: نتایج تحقیقات با استفاده از فناوری نانو نشان می دهد آب زمزم در مکه مکرمه، آب معمولی نیست بلکه از خواصی برخوردار است که در هیچ یک از آبهای جهان پیدا نمی شود.


نتایج تحقیقات نانوتکنولوژیک این دانشمند ژاپنی نشان می دهد اگر یک قطره آب زمزم به هزار قطره آب معمولی افزوده شود، آن هزار قطره آب معمولی خواص آب زمزم را پیدا می کنند. دکتر ماسارو یوموتو از محققان ژاپنی افزوده است وی در تحقیقات و مطالعات علمی خود بر روی آب زمزم با استفاده از نانوفناوری نتوانسته است هیچ یک از خواص آب زمزم را تغییر دهد. وی تصریح کرد: بر روی آب زمزم که از یک عرب مقیم ژاپن گرفته، تحقیقات و مطالعات زیادی انجام داده است. یموتو گفته است، آب زمزم منحصر به فرد و از آبهای دیگر متمایز است و ساختار بلوری آن با همه آبهای جهان متفاوت است. 

این محقق ژاپنی افزود همه مطالعات و تحقیقات در آزمایشگاه نتوانست هیچ یک از خواص این آب را تغییر دهد و ما تاکنون نتوانسته ایم علت آنرا بفهمیم.