جلسه تخصصی واکاوی اجرائی شدن عفاف و حجاب در دانشگاه باتاکید بر چالش های پیش رو برگزاري دوره آموزش مجازي بهانه وصل در ايام ماه مبارك رمضان بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از استادان، نخبگان و پژوهشگران دانشگاه‌ها: مراسم معنوي احياءليالي پر فيض قدر در آستانه فرا رسیدن سالروز حماسه غرور آفرین عملیات بیت المقدس برگزار شد:مراسم گرامی داشت آزادسازی خرمشهر برگزاری پنجاه و پنجمین نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه مازندران با موضوع «نقش اخلاق حرفه ای در ارتقا جایگاه دانشگاه» برگزاری کارگاه توانمند سازی اعضای طرح حکمت دانشجویان دانشگاه مازندران با حضور مدیر امور مبلغان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه ها

نانوفناوری و آب زمزم

یک دانشمند ژاپنی اعلام کر د: نتایج تحقیقات با استفاده از فناوری نانو نشان می دهد آب زمزم در مکه مکرمه، آب معمولی نیست بلکه از خواصی برخوردار است که در هیچ یک از آبهای جهان پیدا نمی شود.


نتایج تحقیقات نانوتکنولوژیک این دانشمند ژاپنی نشان می دهد اگر یک قطره آب زمزم به هزار قطره آب معمولی افزوده شود، آن هزار قطره آب معمولی خواص آب زمزم را پیدا می کنند. دکتر ماسارو یوموتو از محققان ژاپنی افزوده است وی در تحقیقات و مطالعات علمی خود بر روی آب زمزم با استفاده از نانوفناوری نتوانسته است هیچ یک از خواص آب زمزم را تغییر دهد. وی تصریح کرد: بر روی آب زمزم که از یک عرب مقیم ژاپن گرفته، تحقیقات و مطالعات زیادی انجام داده است. یموتو گفته است، آب زمزم منحصر به فرد و از آبهای دیگر متمایز است و ساختار بلوری آن با همه آبهای جهان متفاوت است. 

این محقق ژاپنی افزود همه مطالعات و تحقیقات در آزمایشگاه نتوانست هیچ یک از خواص این آب را تغییر دهد و ما تاکنون نتوانسته ایم علت آنرا بفهمیم.