چاپ        ارسال به دوست

دفترهم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی دانشگاه مازندران با همکاری بسیج اساتید دانشگاه مازندران

نشست تخصصی تبیین بیانیه کوثری گام دوم انقلاب اسلامی

        به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، نشست تخصصی تبیین بیانیه کوثری گام دوم انقلاب اسلامی با حضور دکتر زارعی رییس سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر کوروش نوذری رییس دانشگاه، حجت‌الاسلام محمد رحیمیان رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان، روسای بسیج اساتید دانشگاه‌های استان و برخی از اعضای هیات علمی در سالن کنفرانس سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.


       بر اساس این گزارش، دکتر نوذری در این نشست با اشاره به این‌که چهارچوب‌ها و استاندارد کار در طیف گسترده‌ای در خصوص بیانیه گام دوم  مقام معظم رهبری در دانشگاه مورد توجه قرار گرفته است، بر حفظ و تعالی‌بخشی دستاوردهای بزرگی که دانشگاه‌ها در طول 40 سال در نظام مقدس جمهوری اسلامی به‌دست آورده‌اند و گذار به مرحله زایندگی درونی واقعی و اثرگذاری در عرصه بین‌المللی تاکید کرد.

       رییس دانشگاه مازندران شرط معنا و مفهوم یافتن بحث تمدن‌سازی را حفظ دستاوردهای موجود و ارتقا و تعالی آن‌ها دانست و با تاکید بر حفظ اعتماد اجتماعی به‌عنوان یک ماموریت بزرگ که دانشگاه‌ها در دوره جدید باید به آن توجه داشته باشند، آن را لازمه نگه‌داشت نیروها برای رسیدن به اهداف و آرمان‌های بزرگ کشور خواند.

        سرآمد علمی کشور، گفتمان‌سازی، آینده‌پژوهی و ترسیم صحیح نقشه راه برای مراکز تصمیم‌گیری جهت حرکت در مدار هوشمندانه و در راستای بررسی و واکاوی همه امور را یکی از وظایف اصلی دانشگاه‌ها بیان کرد و نقش بسیج اساتید را در اتخاذ تصمیمات صحیح و به‌موقع مدیریتی با در نظرگرفتن همه شئون و ویژگی‌ها و مترتباتی که بر یک تصمیم وجود دارد، بسیار موثر دانست.

       رییس دانشگاه جامع استان با بیان این نکته که دشمن نمی‌خواهد ما روی پای خود بایستیم و امروز هم داریم تاوان این ایستادگی و مقاومت را پس می‌دهیم، توجه به مقوله اقتصاد مقاومتی در کارکردهای روزمره و اتحاد و همدلی در راستای حفظ چهارچوب سازمان و تعالی آن را لازم و ضروری دانست و حفظ دستاوردهای دانشگاه به‌عنوان یک نهاد مهم جامعه که نتیجه آن حفظ دستاوردهای کلان کشور است را یک ماموریت همگانی عنوان کرد.

        دکتر نوذری در پایان سخنان خود با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر در کشور، بر لزوم روشنگری کافی در مسیر حفظ آرامش جامعه برای رسیدن به رشد و تعالی تاکید کرد و با اشاره به ظرفیت‌های موجود در جهت عبور از این مشکلات، اظهار امیدواری کرد کشور ما در مسیر صحیح رشد به سمت تمدن مدنظر مقام معظم رهبری قرار گرفته و به آن هدف دست یابد.

 

      در ادامه این نشست، دکتر مجتبی زارعی رییس سازمان بسیج اساتید کشور با تقدیر از دانشگاه مازندران و بسیج اساتید این دانشگاه که در بین دانشگاه‌های کشور با صراحت و دقت، اقدام به تولید آثار محتوایی تاثیرگذار در راستای بیانیه گام دوم نمودند، به تبیین بیانیه کوثری گام دوم انقلاب اسلامی پرداخت.

       یادآور می‌شود: در ابتدای این نشست، دکتر علی اکبر ایزدی‌فر و دکتر مرتضی علویان، از اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران به ارایه نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص موضوع این نشست پرداختند.

تصاویر بیشتر


١٦:٣٢ - 1398/09/02    /    شماره : ٢٤٢١١    /    تعداد نمایش : ٤٠٩خروج