با حضور مسوولان دانشگاهی و جمع کثیری از بازنشستگان دانشگاه:کانون مهر بازنشستگان دانشگاه مازندران راه اندازی شد مسول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ماندران در پنجمین دور نشست هیات رییسه دانشگاه با اعضای هیات علمی در دانشکده علوم انسانی: رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم و پرشکوه بسیجیان در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم توسط هیات مذهبی محبان الحسین دانشگاه مازندران سیزدهمین جلسه اساتید روحانی عضو هیات علمی دانشگاه مازندران در پی عملیات ترویستی اهواز صادر شد:بیانیه‌ هیات رییسه دانشگاه مازندران پیام رهبر معظم انقلاب در پی حادثه تروریستی در اهواز:دستگاه‌های مسؤول دنباله جنایتکاران را تعقیب و به پنجه قضایی بسپارند برگزاری کارگاه دانش افزایی اعضای هیئت علمی سومین دوره هم اندیشی کارمندان دانشگاه مازندران

حجت الاسلام رحیمیان در پنجمین نشست مدیران گروه های آموزشی وروسای دانشکده های دانشگاه مازندران: نقش ما در تربیت نیروهایی که صلاحیت اداره کشور را داشته باشند بسیار حایز اهمیت است


      به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، حجت الاسلام محمد رحیمیان رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران درپنجمین نشست مدیران گروه های آموزشی وروسای دانشکده های دانشگاه مازندران که با حضور ریاست محترم  واعضای هیات رییسه دانشگاه مازندران در سالن مطالعه مجتمع رفاهی شهید نواب صفوی دانشگاه برگزار گردید   عنوان داشتند: باید به این نکته توجه کرد که هدف و رسالت دانشگاه و دانشگاهیان چه است؟ انسان با یک توجه اجمالی به این حقیقت می رسد که نقش ما در مرکز آماده سازی و مهیا شدن نیروهایی که باید کارایی و صلاحیت لازم برای اداره ی کشور داشته باشند یعنی همین دانشجویان، بسیار حایز اهمیت است.


       حجت الاسلام رحیمیان ادامه داد: ما آینده این کشور را با عملکرد خود رقم می زنیم و نیروهای خود را آماده می کنیم. اگر خوب به عمل بیایند و پرورش یابند، قطعا آینده ی خوبی در انتظار ما خواهد بود و خیر و برکت آن به ما خواهد رسید، اما اگر برعکس این باشد ظلمات آن به ما خواهد رسید و قطعا باید پاسخگو باشیم. ما باید دانشجو را هم به صلاحیت علمی و هم در بعد ایمانی و اخلاقی به کمال برسانیم. قطعا ما تاثیرگذار در این مسایل هستیم و در جامعه هم همین‌گونه است. لذا این وظیفه ما را سنگین می کند، گرچه باعث افتخار است اما مسوولیت زیادی دارد. ما خیلی در معرض تحلیل و آسیب هستیم و دانشجو چه ما بخواهیم چه نخواهیم از ما الگو می گیرد. پس باید طوری رفتار کنیم تا در همه موضوعات الگوی خوبی باشد.

       مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران به مقوله نظم و برنامه ریزی در میان اساتید و مدیران نیز اشاره کرد و افزود: آیا پیشرفت در کشورهای پیشرفته بدون برنامه و بی ملاحظه بوده است؟ استاد و دانشجو هر وقت که خواستند، آمدند و رفتند؟ در بخش آسیب های اجتماعی که خود مقام معظم رهبری هم تاکید بر آن داشتند، در قسمت اعتیاد دو درصد افزایش داشتیم. اوقات فراغت دانشجویان 80 به 20 است! چه کسی مقصر است؟ اگر از حداکثرتوانایی دانشجو استفاده نشود، خیانت به خود او است! اگر نتوانیم از این بیت المال و امکانات به درستی استفاده کنیم، چگونه پاسخگوی اعمال خود خواهیم شد؟ چرا نباید در داخل کشور از این جوان استفاده شود؟

 


       رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان در پایان خاطرنشان کرد: به نظر من امروز نیاز به تحول داریم. من باید رسالت این مرکب و قلم را داشته باشم. هر کسی تجربیات موفقی دارد، خالصانه آن را در اختیار دیگران قرار دهد. به جای اینکه زکات علم را پراکنده کنیم و رایگان در اختیار بگذاریم، مشغول دیگر کارها شده ایم. باید تحول ایجاد کرد، تحولی که از خود ما شروع شود و می توانیم باصفا و صمیمیت و نگاه اخروی به این قضیه نگاه کنیم تا در این زمینه موفق باشیم.

 

گزارش کامل این نشست را می توانید از اینجا مشاهده نمایید.